Casa Frankie Hotell
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Frankie Hotell São Luís, med utsikt över trädgården, ligger ungefär 8 minuters gångavstånd från Mercado Central de São Luís. Det erbjuder också soldäck, utomhusbassäng och terrass. Det här hotellet erbjuder gästerna transfer.
São Luíss centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Hotellet har ett läge i närheten av Convent of Mercês. Gästerna kan besöka Praca da Misericordia, som ligger cirka 1 km bort. Ungefär 10 minuters bilresa från Casa Frankie Hotell i São Luís hittar gästerna Espigão Costeiro. Dessutom finns busstationen Terminal Praia Grande nära det här boendet.
15 rum på hotellet har uteplats och sitthörna.
Du kan äta middag på restaurangen Restaurante Senac, som ligger bara 450 m från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Convent of Mercês127 km
- Mercado Praia Grande322 km
- Museo do Negro89 km
- Centro Histórico84 km
- Mercado Central de São Luís296 km
- Centro Cultural Vale Maranhão46 km
- Cia. Circense de Teatro de Bonecos356 km
- Domingos Vieira Filhos center för populärkultur166 km
- Flygplatser
- Sao Luiz Flygplats12 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Inga husdjur
- Bagageförvaring
- Valutaväxling
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Hushållning
- Tvätt
På rummet
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Casa Frankie Hotell?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Casa Frankie Hotell till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Casa Frankie Hotell?
Mellan Sao Luiz flygplats och Casa Frankie Hotell är det 5 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på Casa Frankie Hotell?
Gäster på Casa Frankie Hotell kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Casa Frankie Hotell?
Casa Frankie Hotell erbjuder gästerna parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 20$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Casa Frankie Hotell?
Gästerna på Casa Frankie Hotell kan betala med Visa, Hipercard och Elo kreditkort samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Casa Frankie Hotell?
Casa Frankie Hotell erbjuder Dubbelrum, Trebäddsrum och Standard Svit med Queen size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder detta hotell?
Detta hotell har en pool.